August 22, 2013

O przyjaźniach internetowych...

Cześć wszystkim! ;) Tym razem posta dla Was nie piszę Karolina lecz Gabriela (jednak wolę jak się mówi Gabi) z bloga www.my-life-is-pastel.blogspot.com. Może na początek napiszę trochę o sobie, a więc mam 13 lat, mieszkam pod Warszawą i w tym roku idę do klasy 1 gimnazjum.

Postanowiłyśmy wraz z Karoliną wymienić się postami tematycznymi. Ja mam zamiar poruszyć temat internetowych przyjaźni. Więc zacznę... Jak wiecie wiele osób poznaje mnóstwo ludzi przez internet, zazwyczaj na czatach, portalach społecznościowych jak i na blogu. Ja również się wliczam w te osoby. Po prostu wiele moich czytelników piszę na mojego prywatnego facebook'a jak i na e-mail. Staram się odpisywać prawie każdemu lecz czasami nie mam na to czasu lub po prostu mi się nie chcę. Nie zawsze z każdym nawiązuję jakąś więź. Niektóre osoby mają inne zainteresowania i wtedy nie znajdujemy wspólnego języka. Jednak poznałam kilka osób i się z nimi zaprzyjaźniłam. Najbardziej polubiłam Andżelę i Zosię. To naprawdę świetne dziewczyny! Andżelika jest ode mnie o rok starsza i mieszka całkiem blisko od mojego miasta, a Zosia jest w moim wieku i mieszka w tym samym mieście co moja ciocia. Mam jakąś tam nadzieję, że kiedyś się spotkamy na żywo! :) Jeśli chodzi o moje relacje z Karoliną to nie są one jeszcze jakieś wielkie, bo właściwie znamy się od kilku dni. We wrześniu planujemy zorganizować razem TinyChat, a więc wtedy na pewno bardziej się poznamy! ;))

Dobrze, a teraz takie małe podsumowanie. Jeśli chodzi o przyjaźń internetową to jestem jak najbardziej ZA, jednak zanim powiemy im jakieś poufne rzeczy, sekrety czy cokolwiek to musimy bardziej poznać daną osobę. No na przykład wiedzieć jak się nazywa i w ogóle trochę trzeba z nią porozmawiać, tak jak w realu. Także nie bójcie się rozmawiać przez internet, bo to naprawdę nic złego, tylko pamiętajcie o tym co napisałam (nie mówcie o sobie zbyt wiele)! :)

*Nie wczytują mi się zdjęcia (jestem na wakacjach, słaby zasięg), a więc zostawiam Wam świetną piosenkę, którą ciągle słucham od kilku dni*A wy zawarliście jakieś internetowe przyjaźnie ? 

22 comments:

 1. Ja nie zawarłam internetowych przyjaźni :)

  ReplyDelete
 2. Fajny post !
  Obserwuje i licze na to samo :)
  klauudia-klauudia.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. ja jeszcze nie zawarłam żadnych przyjaźni internetowych :)

  ReplyDelete
 4. Ja zawarłam raz taką przyjaźń. :)

  http://neverstopdreamingandnevergiveup.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. tak i właśnie wczoraj sie popsuła ;c

  ReplyDelete
 6. O tak, mam kilka rakich przyjaciółek ;3

  ReplyDelete
 7. Tak, ja piszę z kilkoma osobami i mogę śmiało powiedzieć, że żałuję, że nie mieszkają trochę bliżej mnie... Piosenka sympatyczna, podobają mi się słowa.

  http://fallenna.blogspot.com - zapraszam na nowy post! ;-)

  ReplyDelete
 8. Ja zawarłam kilka takich przyjaźni :)

  ReplyDelete
 9. Ja nie wiem czy to można nazwać już przyjaźnią, ale na Twitterze piszę z pewną dziewczyną i bardzo dobrze nam się pisze! :) Mamy wspólne tematy i być może wkrótce zostaniemy internetowymi przyjaciółkami. :)

  ReplyDelete
 10. Zawarłam mnóstwo internetowych przyjaźni i czasami odnoszę wrażenie, że są one mi bliższe niż te 'realne' :)

  Ooo widzę, że jesteś z Łodzi tak jak ja. Miło 'spotkać' kogoś ze swojego miasta :)

  ReplyDelete
 11. Ja tak poznałam Kamile. Martyne i Wiktorie. ;)) Naprawdę bardzo się polubiłyśmy i utrzymujemy kontakt już przez rok. Nawet mamy w planach spotkanie się kiedyś. Oczywiście mam też przyjaciół w realnym środowisku. ;)))


  Zapraszam. ^^^
  http://itsmyylive.blogspot.com/

  ReplyDelete
 12. Do mnie też wiele blogerek piszę . Odpisuje im zawsze gdy mam czas ;) Ostatnio bardzo polubiłam się z jedną blogerką i mamy się odwiedzić , wgl czujemy się jakby pomiędzy nami kwitła przyjaźń . Świetnie się rozumiemy i mówimy sobie o wszystkim ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  ReplyDelete
 13. Ja tak nawiązałam kilka przyjaźni internetowych, aczkolwiek nie z dziewczynami, tylko z chłopakami ;). Jestem jak najbardziej za! :).

  http://because-its-my-story.blogspot.com/
  + obserwuję :).

  ReplyDelete
 14. Takie przyjaźnie są świetne ! Super post :)
  pozdrawiam i zapraszam do mnie :)
  marthasfashionshake.blogspot.com

  ReplyDelete
 15. Fajny post i świetny blog ;D
  Ja już obserwuję, twoja kolej ;)

  ReplyDelete
 16. Pewnie, że tak! Na różnych forach, czy z blogerkami. :)
  Obserwuję i zapraszam do mnie:
  www.meduzencja.blogspot.com

  ReplyDelete
 17. zwarłam i to bardzo poważną i stałą! :) moją przyjaciółkę poznałam 3 lata temu na portalu poszkole.pl a w tym roku pierwszy raz się spotkałyśmy i myślę,że jest to najlepsza decyzja jaką kiedykolwiek w życiu podjęłam! dlatego warto poznawać osoby przez internet :)

  ReplyDelete
 18. Takie przyjaźnie są nawet całkiem fajne ; )

  Obserwujemy ? ( daj znac u mnie na blogu )

  ReplyDelete

Hi, there
Nice to see you here.
Leave a comment if you like it.
See ya! ♡