April 21, 2014

Sytuacje, które nigdy nie będą miały miejsca.

    Zastanawialiście się kiedyś nad tym co byście zrobili gdybyście mieli 3 dowolne życzenia do spełnienia nawet gdyby było one niedorzeczne? Szczerze? Ostatniego nad takim myśleniem spędziłam wieczór.....aż zasnęłam. Ten post chciałam właśnie poświęcić odpowiedziom na pytanie powyżej. 
   Wiem że właśnie taka sytuacja jest niemożliwa, ale tak serio co byście zrobili jakby przed wami wyrosła jakaś wróżka i powiedziała, że macie 3 życzenia do spełnienia? Ja najpierw pomyślałabym, że to sen, albo że za dużo siedziałam w szkole i mam jakieś przywidzenia, ale najbardziej bałabym się, że to prawda. Bo tak naprawdę nigdy ( do teraz ) nie zastanawiałam się nam moimi "życzeniami". 
   Co bym sobie zamarzyła? Chyba najtrudniejsze pytanie jakie może paść. Marzenia przybywają, a czas ucieka. Taka prawda. Ale jeśli mam 3 życzenia do spełnienia a krótko czasu to pierwsze co każdemu przyjdzie do głowy to: pieniądze. Zawsze zastanawiałam się czemu, ale niektórzy sądzą, że za pieniądze można kupić wszystko i to jest chyba jeden z ludzkich błędów: pieniądze. Czemu ja się pytam?
   Jeśli miałabym 3 życzenia do dyspozycji, ( i to chyba każdy wie i rozumie ) zażyczyłabym sobie 1000 takich życzeń, ale jakby ta "wróżka" nas uprzedziła i powiedziała że tak nie można ? Pierwsze życzenia jakie teraz przychodzą mi do głowy są tak niedorzeczne, że aż zastanawiam się czy to na serio ja wymyśliłam. 
1. Chciałabym mieć życie jak z książki lub filmu. Zawsze z happy endem i fajnymi przygodami. 
2. Chciałabym, żeby zniknęły wszystkie osoby, które okłamują kogoś za plecami i robią mu przykrość. Pewnie ja też bym w rezultacie zniknęła, bo zdaje sobie sprawę, że nie raz kogoś okłamałam albo zrobiłam komuś przykrość. 
3. Chciałabym, żeby moje życie i moich bliskich było trochę dłuższe. Czasem mi się wydaje, że ludzie zbyt szybko znikają i czas, który jest nam dany to za mało. 
4. Chciałabym być przygotowana i odporna na wszystkie przykrości, wszystkie zawody itd., które będą miały miejsce w przyszłości. Nie chodzi mi o to, że mam o wszystkim wiedzieć, ale czasem nerwy puszczaj mi zbyt szybko. 
5. Chciałabym móc czasem zatrzymać czas na zastanowienie się albo po prostu dla siebie, żeby mieć trochę więcej czasu, żeby doba dla mnie była trochę dłuższa. 
6. Chciałabym poznać niektórych amerykańskich i brytyjskich aktorów. Fajnie poszerzyć granice swoich znajomości i mieć kogo odwiedzać na wakacjach albo w wolnym czasie :) 

Być może jest to za mało życzeń, ale nic innego nie przychodzi mi w tym momencie do głowy aczkolwiek inne chciałabym zachować dla siebie. W zasadzie pewnie nie wszyscy będą zainteresowani tego typu postem, ale fajnie tak się czasem zastanowić i poprawić sobie humor wyobrażaniem właśnie takich sytuacji. 
 Dlatego czytam książki, żeby "odlecieć" i odpocząć od rzeczywistości. 


Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Jakie są wasze życzenia ? Co byście zrobili w takiej sytuacji ?
xoxo C.

16 comments:

 1. Nie obraź się ale powiem Ci jedną rzecz jesteś idealnym przykładem totalnego egoizmu ze strony nastolatków.Jakiś czas temu miałam podobną notkę i to co teraz czytam u Ciebie po prostu mnie przeraża i patrząc z perspektywy własnej osoby Twoje marzenia wręcz mnie dowartościowały.
  Oto urywek z mojej notki:
  "Jakie jest Twoje największe marzenie?

  niegdyś moja odpowiedź brzmiałaby tak:

  mam dwa największe marzenia i nie potrafię wybrać jednego.
  Pierwsze z nich to pokój na całym Świecie,zero wojen,rozlewu krwi.
  Drugi to żyć w innych czasach,cofnąć się tak na przełom 60-80 lat.

  dzisiaj moja odpowiedź brzmiałaby trochę inaczej:
  doświadczyłam,że nic nie dzieje się bez przyczyny i wyznaję yin,yang czyli wszystko ma swoje przeciwieństwo.Dobro nie może być bez zła.
  Tak więc marzenie o pokoju jest tak samo nierealne jak drugie marzenie.

  Aby nie cierpieli niewinni,tolerancja jest o wiele łatwiejsza w każdej postaci niż pokój.
  Aby cofnąć czas i żeby stanął w miejscu.
  Przeżyć nieskończoność jeszcze raz."

  -Gdybym miała możliwość tych 3 marzeń nadal upierałabym się przy swoich czyli tolerancja,brak cierpienia oraz cofnięcie się o rok przeżyć jeszcze raz i nie popełnić tego samego błędu,trzecie myślę,że zaliczyłoby się pod egoistyczne i kulturowe a mianowicie zrobić taki film który nie tylko pozwoliłby mi być częścią kina ale zmienił tok myślenia wielu ludzi,przypomnieć im ich marzenie,młodość i dać pewną wolność młodym na podstawie własny doświadczeń.
  Nie piszę tego aby Ci powiedzieć,że jesteś nic nie warta czy żeby Cię hejtować,w Twoim wieku moje myśli pewnie byłby podobne ale powiem Ci jedno masz dopiero 15 czy 16 lat ja w Twoim wieku jeszcze nie wiedziałam co znaczy zabawa rok Twoich 17 urodzin potraktuj najlepiej jak umiesz bo to jest rok pełen odnajdywania siebie,swoich marzeń,pasji,zdania-za mną ten wieku już daleko żałuję bo właśnie tego roku tyczy się moje marzenie.Zastanów się też nad tym czy życie pełne przygód,dobra,braku zła byłoby dobre?Ja Ci powiem jedno jeżeli takie byłoby życie to już dawno popełniłabyś samobójstwo.

  ReplyDelete
 2. Bardzo pomysłowy post. Ja również zażyczyłabym sobie 1000 życzeń, ale jeśli by mnie uprzedziła to pieniądze, poznanie wszystkich gwiazd z każdego kraju po kilka no i żebym potrafiła czytać w myślach innych.
  nataa-liiaa.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Fajny post. Ciekawe życzenia. Szczerze mówiąc ja też nigdy się nad takim czymś nie zastanawiałam.
  Pewnie teraz nie będę w nocy spać, bo będę o tym myśleć ;D

  http://sweetdreams121.blogspot.com
  http://olivia-mysza.tumblr.com

  ReplyDelete
 4. Miley! <3
  Oj ja się prawie ze wszystkim zgadzam, życie jak z bajki! :)

  thecoolmint.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Ja takim marzeń miała bym tysiąc więc musiałabym się zastanowić.. Na pewno chciałabym żeby usunęli kłótnie pomiędzy fandomami, chciałabym żeby wszyscy byli szczęśliwi i zdrowii i żebym mogła mocno przytulić mojego idola.
  Byłoby tego więcej, ale to są rzeczy które teraz przychodzą mi do głowy :)

  xoxo, Zuza :)
  http://pamietnik-zuzanny.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Świetny post. Cała prawda. :)

  ReplyDelete
 7. Ja mam 2 życzenia. :
  1. Aby w mojej rodzinie nie było chorób niewyleczalnych lub ciężko wyleczonych.
  2. Abym umiałam perfekcyjne język angielski, francuski, hiszpański i niemiecki.
  Ja jestem osobą, która musi poświęcić choć jedno życie dla innych. Ja często zastanawiałam się nad takim czymś :P

  ReplyDelete
 8. Świetny pomysł z tym postem :)
  Też chciałabym przedłużyć życie ;)

  ReplyDelete
 9. Ja najprawdopodobniej nic bym nie powiedziała. Nie mam ani jednego takiego życzeni :-)
  jaiswiatus.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Jej, świetne i warte uwagi rzeczy wypisałaś..Szkoda, że niestety nie każdy punkt będzie mógł się spełnić, ale no..Takie jest życie :/
  W sumie mam podobne życzenia z tych mniej realnych.
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. ja nie mam pojecia co bym zrobiła,ale chciałabym chyba zeby moi bliscy zyli jak najdłużej :)

  http://natuuuu-blog.blogspot.com/

  ReplyDelete
 12. Ja chciałabym pojechać na Bora Bora i mieć lepsze relacje z siostrą :)

  ReplyDelete
 13. Pierwsze co przyszło mi na myśl to tak samo 1000 takich życzeń, a najlepiej nieskończona ilość :) W takiej sytuacji na pewno miałabym spory mętlik w głowie i nie wiedziałabym na co się zdecydować, ale na pewno chciałabym mieć taką szansę na spełnienie swoich trzech życzeń ;)

  ReplyDelete
 14. Moją pierwszą myślą nie były pieniądze :p A życzenia zostawię do siebie ;)
  co do 100 życzeń zrobiłabym to samo haha ^^

  ReplyDelete
 15. świetny post, ja równiez chciałabym niekiedy być odporna na wszystko co złe ale na błedach sie uczymy :)
  zapraszam kochana na mojego bloga
  http://fashion--our--passion.blogspot.com/

  ReplyDelete
 16. ja bym chciała mieć konia, być bardziej odważną w niektórych sytuacjach.. dużo tego..
  Też właśnie dlatego czytam książki :)

  zapraszam do zaobserwowania ♥
  http://madeline-photo.blogspot.com/

  ReplyDelete

Hi, there
Nice to see you here.
Leave a comment if you like it.
See ya! ♡