August 10, 2014

♦ Jak dobrze zacząć ~ 10 kroków do idealnego bloga! ♦

Hej kochani!
    Przez ostatnie dni miałam pewien kryzys, który jakby jednocześnie zamknął i otworzył coś w mojej głowie. Zaczęłam myśleć poważnie o blogu i o tym co piszę. Szczerze? Wolę wstawiać posty rzadziej, żeby miały sens i inspirowały. Przeglądając moje stare posty uświadomiłam sobie, że niektóre z nich są fajne, ale niektóre.......nie wiem nawet czemu tu są. Właściwie jak już mówimy o tym, po co pisać o czymś co niekoniecznie może nam się przydać do życia ? Jest wiele tematów, które powinno się, a nawet trzeba poruszyć. Bo jeśli ktoś tego nie zrobi - nie dojdziemy do porozumienia.
   Dzisiejszy post ma być początkiem moich nowych pomysłów i niestety od razu chciałam powiedzieć, że notki nie będą pojawiały się codziennie. Postaram się aby były one w odstępach 2 dniowych i to jest minimum, które mogę wam obiecać. Z poprzednimi postami DIY ledwo się wyrabiałam. Czasem powstawały niedociągnięcia w postaci krótkich tekstów, źle obrobionych zdjęć albo po prostu drobnych pomyłek jakie nastąpiły przy szybkim pisaniu. I Z TYM DOŚĆ!!! Mam dość tego, że niektóre osoby nie biorą mnie na poważnie. Niestety pod niektórymi postami, w które wkładałam dużo serca ( tekst itp. )  zauważyłam, że niektóry komentarze są typu "obs za obs" lub po prostu "ładne zdjęcia"i pod tym link do bloga. ale myślę, że nie tylko ja mam z tym problem. Kiedyś dawno dawno temu, kiedy tak naprawdę nie do końca rozumiałam co może wyniknąć z mojej pracy - stosowałam właśnie komentarze "obs za obs", ale szybko z tym skończyłam. To są tylko wymysły, że wzrośnie nam liczba obserwatorów. Tak zdobyty obserwator praktycznie od razu może dać na unfollow i nawet tego nie zauważymy. Niestety niektórzy ludzie są chytrzy i chciwi. Był nawet taki cytat..... "Le­piej uk­ryć głębo­ko w so­bie swo­je ja. Bez względu na to co będzie się czuć nie oka­zywać te­go. W tym świecie ni­kogo nie ob­chodzi co myślisz i ja­ki jes­teś, żyjesz wśród ślepców widzących tyl­ko siebie."  Na ogół pewnie połowa z was powie, że jest to bardzo samolubne myślenie, ale kochani! Każdy z nas ma osobę, na której możemy polegać, która nas rozumie i stanie w naszej obronie, ale są też osoby, które niczego innego bardziej nie pragną - niż naszego upadku.
   Przechodząc do tematu posta, ale nie odbiegając od zaczętego wątku chciałam wam przedstawić 10 kroków, które mogą poprawić statystyki na waszych blogach!

10 kroków do idealnego bloga

1. Nazwa - klucz do sukcesu.
  Czy tylko ja myślałam nad nazwą bloga kilka dni? Pewnie większość z was nie pstryknęła palcami i nie wymyśliła na zawołanie idealnego tytułu bloga. A więc od czego zacząć? Jak stawiam na oryginalność! Pewnie nikt z was jeszcze nie załapał mojej nazwy i mogę was bardzo zaskoczyć. Jestem wstrząśnięta, że nikt na to jeszcze nie wpadł! Wszyscy mnie mylą. Niektórzy mówią Fashion Caroline, albo fashioncarolina, ale odnosząc się do linku bloga www.fashioncarolinna.blogspot.com, żadna z tych nazw nie jest prawdziwa. Fashion + Carol + Inna. Moda + początek mojego imienia + inna. Proste ? Proste. Interesuje się modą, nazywam się Karolina i staram się być inna od wszystkich.  I nikt jeszcze nie skojarzył o co chodzi. ORYGINALNOŚĆ - chyba nie muszę nikomu tłumaczyć co to znaczy :) Uwierzcie mi, że jest to klucz do sukcesu. Sama przeglądając blogi zauważyłam, że większość osób wzoruje się na Lucy, co jest już nudne! Zostawcie tą biedną Lucy i wymyślcie wreszcie coś swojego! Coś z czego będziecie dumni!

2. Co chcesz osiągnąć ? Zapisz to!
    Każdy chce osiągnąć dużo .Wiem to nawet ze swoich działań, ale czasem przeceniamy samych siebie. Na początek. Weź białą czystą kartkę i przedstaw ją sobie jako "nowa ja". Napisz co byś zmieniła, jakie jest twoje hobby i do czego dążysz. Nie staraj się uzyskać tego od razu! Nie wszystko na raz. Małymi kroczkami dąż do wybranego celu, a kiedy już do niego dojdziesz - postaw poprzeczkę jeszcze wyżej. Niech będzie to dla ciebie wyzwanie a nie walka o wszystko. Każdy czasem ma chwilę słabości i myśli czy przypadkiem się nie poddać, ale "Życie jest małą ściemniarą (...) plącze nam nogi i mówi idź"

3. Pisz systematycznie, ale z umiarem.
   Na początku, kiedy zaczynasz swoją przygodę z blogiem - pisz systematycznie. Nie mówię żeby pisać posty codziennie, ponieważ sprowadza się to do tego, że zaczynamy pisać bez sensu, "nałogowo". W pewnym momencie, kiedy pisałam do was codziennie, wstałam któregoś dnia rano i nie mogłam o niczym innym myśleć niż o tym o czym będzie dzisiejszy post.
   Kiedy odczujesz, że nastał czas aby zacząć pisać rzadziej ( 2 - 3 razy na tydzień ) wprowadź to do swojego życia! Posty rzadziej wstawiane, ale konkretniejsze są dużo lepsze od byle jakich na odwal się pisanych postów.

4. Piękne zdjęcia - wizytówka twojego bloga!
   To jest jeden w punktów, który powinnaś/powinieneś dopracować najbardziej! Nic bardziej nie dekoncentruje jak nieładne zdjęcia. Jaki byłby to świetny tekst zawsze najbardziej zwracam uwagę na fotki no może jeszcze na design ale o tym dopowiem później.
  Twoje zdjęcia powinny być: wyraźnie, dobrze wykadrowane i jasne. Powinny też być równe z tekstem - czyli duże. Bardzo mnie to razi kiedy tekst jest np. na szerokości 800 px. a zdjęcie ma szerokość 400 px. Nie wiem czemu, ale źle mi się wtedy ogląda post i mam wrażenie, że jest zbyt wiele wolnego miejsca w notce.

(zdjęcie zrobione specjalnie w takim stylu) 

5. Bądź kreatywna/y!
   Nie bądź zdziwiona/ny jeśli nie masz dużo wejść gdy piszesz posty o takiej samej tematyce jak każdy. Notek takich jak fakty o sobie, inspiracje czy jakieś tagi jest mnóstwo w internecie i ludzi zaczyna już to nudzić. Poszukujemy nowości i to właśnie jest cel dla nas - stworzyć coś nowego, interesującego, ale żeby ludzie nie bali się tego poznać.

6. Zapytaj się bliskiej ci osoby co powinnaś/powinieneś zmienić, dodać.
  Nic tak dobrze nie poprawia nastroju jak pomoc rodziny i przyjaciół! Skorzystaj z ich pomocy i poradź się co powinnaś/powinieneś zmienić na swoim blogu lub co dodać, ale pamiętaj - poproś o szczerość. Wiele osób nie chciało mi powiedzieć wprost co jest źle, ale stwierdziłam, że przyjmę to na "gołą klatę" (:D ? ).

7. Staraj się aby twój blog był inspiracją dla samej siebie. 
   To jest kolejny ważny punkt. Doprowadź swój blog do takiej formy, że kiedy będziesz go przeglądała stwierdzisz, że bez dwóch zdań ci się podoba. Nie ważne jest kto myśli o nim źle - najważniejsze jest twoje zdanie i to tobie musi się on podobać. Bardzo ważnym elementem jest design.Jeśli stawiasz na zdjęcia, powinien być on klasyczny - czarno biały (na przykład), aby zdjęcia przy nim wyglądały jak cudo. Design powinien tylko podkreślać zdjęcia a nie odwrotnie. To tak jakbyś robiła fotkę kraciastej koszuli na wzorzystym tle. Nie wiadomo na co patrzeć, a przecież skupiałyśmy się na tym aby pokazać koszulę.
ALE jeśli twój blog to jedno wielkie opowiadanie i głównie piszesz niż wstawiasz zdjęcia - jak najbardziej twój design powinien być jednocześnie twoją wizytówką.8 Nie poddawaj się pod byle jakim pretekstem
  Każdy z nas ma chwilę słabości. Z własnego doświadczenia wiem, że nie wszyscy są idealni i nawet popularne blogerki mają chwilowy kryzys. Zawiesić bloga? A może go zamknąć? Te pytania każdego blogera kiedyś dopadną i nie wiem jakim byś był optymistą - nie jesteśmy idealni i za taki kryzys cię nie zastrzelą. Pamiętaj.
   Ja zawiesiłam tylko raz bloga - na miesiąc, kiedy w 6 klasie miałam egzaminy w muzycznej i kompletnie nie miałam czasu. Kiedy wróciłam - jednocześnie nie mogłam się doczekać nowych postów jakie opublikuję, ale kiedy pisałam, nie wiedziałam jakich słów użyć i co tak na prawdę ująć w mojej wypowiedzi.

9. Wspieraj inne blogerki. 
   Nie wiem czemu, ale teraz dużo blogerek ze sobą rywalizuje, albo po prostu pokłócą się bo nagle ktoś powiedział, że jedna ściągnęła od drugiej ( co jest nieprawdą ). Przepraszam was, ale.....co to kurde ma być ?! Nie rozumiem takiego zachowania i chyba nigdy nie zrozumiem. Blogerzy powinni być jedną wielką rodziną - wspierać się i pomagać kiedy czegoś nie rozumiemy, a zachowujemy się jakbyśmy walczyli o jeden jedyny kawałek mięsa. Nie rozumiem, serio.
  A więc jeśli masz taką możliwość - pomagaj innym blogerom, bo kiedy ty będziesz potrzebowała pomocy - oni też ci pomogą.

10. Nie przejmuj się hejtami. 
      Niech każdy hejt po tobie spływa. Nie przejmuj się tym- bo to tylko puste słowa ludzi, którzy albo zazdroszczą, albo po prostu nie mają co robić.
   Hejterzy czyhają na naszą chwilę słabości i nawet jeśli ktoś ma 4 obserwatorów czy 4000 to i tak hejting nas dopadnie

xoxo C.
Chciałabym abyście wypowiedzieli się trochę dłużej na temat tych spraw i jeśli macie jeszcze coś do powiedzenia to śmiało piszcie w komentarzu! :) 
Wszystkie komentarze typu "obs za obs" czy tylko "ładne zdjęcia, zapraszam do mnie" będą kasowane. 

56 comments:

 1. ciekawe rady :)
  http://belief-hope-and-love.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Post skierowany do mnie. Prowadzę bloga już 2 lata ale nadal nie mogę wydostać się z takiej "czarnej dziury" żeby móc zabrnąć w sferę popularności blogowej, posiadać większej ilości gości, obserwatorów. Czas coś z tym zrobić a dzięki Twoim radom może mi się to w końcu uda :)

  ReplyDelete
 3. bardzo madre slowa ;)

  http://doska-style.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Dziękuję za świetne rady ! Śliczne zdjęcia :)

  http://pictrue-ofme.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. U mnie z tymi zdjęciami różnie bywa, czasem chyba wygrywa lenistwo. Świenie napisane.

  Pozdrawiam,
  zapraszam na rozdanie

  ReplyDelete
 6. Mnie hejting dopadł tak, że aż miałam zamiar usuną bloga, ale stwierdziłam, że nie- no bo wtedy pokażę, że się poddałam.

  Zapraszam na nowy post:
  http://alekssandrasssss.blogspot.com/2014/08/klimkowka.html

  ReplyDelete
 7. Ja niestety też ostatnio miałam chwilę słabości i teraz, z resztą tak jak napisałam na moim blogu, posty będą pojawiały się co tydzień. Wiem, że to dośc duży odstęp czasu, ale na prawdę wolę pisac rzadziej, ale żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dostałam wiadomośc, że to dlatego, że nie mam czasu na bloga i poświęcę na niego tylko jeden dzień w tygodniu i to wszystko. Szkoda tylko, że nikt nie zdaje sobie sprawy, że wtedy przygotowanie do posta trwa ten cały tydzień. Zdjęcia, tekst i jeszcze ładnie to skomponowac.

  ☼nikoletta-blog.blogspot.com☼

  ReplyDelete
 8. Bardzo dobry i przydatny post. Osobiście kryzys mnie dopada, gdy większość mnie olewa (zazwyczaj cały czas tak jest ;w;). Ale trudno... Co do nazwy bloga - jak już silę się na kreatywność, to wychodzi mi coś takiego, że ludzie łukiem szerokim omijają, hehe :D A z zapisywaniem celu to masz rację, będę musiała coś takiego zrobić na dniach... Dzięki za wskazówki i pozdrawiam! <3

  ReplyDelete
 9. Jak dla mnie żadne kroki do lepszego startu bloga nie istnieją. Najważniejsze być sobą


  http://miinikaa.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ale ja właśnie o tym mówię - o byciu sobą. Widocznie nie przeczytałaś notki. Nie warto się przejmować hejtami w naszą stronę do naszej osoby. Te kroki to są tylko "nakierowania" dla początkujących i domówienia dla zaawansowanych.
   Nie możesz osoby początkującej od razu wprowadzać w las gdzie nie wie w którym iść kierunku. Trzeba sobie pomóc jak najbardziej!

   Delete
 10. Bardzo fajny post a rady naprawde istotne:) też sie z tobą zgadzam że blog powienien sie podobać samemu autorowi a nie żeby posty były na szybko i niedopracowane.

  ReplyDelete
 11. Świetna notka! Takiej potrzebowałam, będę się starała do niej stosować :)

  ReplyDelete
 12. Zgadzam się z tobą. Blog ma być twoją wizytówką, a nie tym co jest akurat modne np: design. Blogowanie to sposób na życie, pasja, a nie rywalizacja z innymi blogerami. Sukces przychodzi z czasem i trzeba być cierpliwym:D pozdrawiam:**
  hopefulness5.blogspot.com

  ReplyDelete
 13. Świetny post. Bardzo pomocny dla początkujących blogerów.

  my-world-lol.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. Masz racje! Mnie też denerwują komentarze obs za obs. Może mój blog nie jest popularny, ale cały czas znajduje takie komentarze pod postami nad którymi się napracowałam. Musimy kiedyś razem popisać! ;)

  ReplyDelete
 15. Zgadzam się z twoim zdaniem na ten temat . Sama miałam problem z tym nałogowym dodawaniem postow. Po miesiącu nadszedł czas ustatkowania się.GDy nie pisze posta i wiem ze nadejdzie dzień dodawania go widzę wszędzie inspiracje. A twoje pomocne 10 było przydatne na 100% ide dalej czytać twojego bloga i zostane na dłużej zapraszam jak chcesz ;) kochamalinki.blogspot.com

  ReplyDelete
 16. Ja też rozmyślam dużo nad blogiem, nad postami i tym, co piszę. Planuję dużo zmian, pousuwam posty, które moim zdaniem nie są potrzebne i myślę o przeniesieniu się na własną domenę. Rady też są bardzo dobre, na pewno pomogą wielu osobom :)

  ReplyDelete
 17. Świetne wprowadzenie dla początkujących blogerek. Prowadzenie bloga nie jest wcale łatwe, ale sprawia ogromną frajdę. Ja sama miałam kilka kryzysów, ale za każdym razem wracałam do blogowania ;)

  asiek-asieeek.blogspot.com

  ReplyDelete
 18. Zgadzam się ze wszystkim co tu napisałaś. Zazwyczaj odwdzięczam się za komentarze pozostawione na moim blogu, ale jesli pisze tam tylko "ładne zdjęcia" lub "obs-obs?" to nawet na takiego bloga nie wchodzę. ;)

  ReplyDelete
 19. Świetne porady! :) To prawda z tym pomaganiem. Wszyscy tylko piszą : Obs za obs itp. Ja na swoim blogu zamierzam polecać inne blogi :) Wtedy inni może się odwdzięczą! ♥ Piękna masz zdjęcia, chciałabym mieć taki talent <3
  Zapraszam na mojego bloga o modzie : http://julia-and-fashion.blogspot.com

  ReplyDelete
 20. Świetne porady, Ci co zaczynają pisać bloga muszą z nich skorzystać! :)
  Przyznam, że masz racje, że dobre zdjęcia to wizytówka bloga. Powiem szczerze do Twojego bloga przyciągnęły mnie właśnie zdjęcia. Od jakiegoś czasu często przeglądam twojego bloga. Świetnie piszesz, ale też fotografie, które zamieszczasz są piękne :)
  + Oczywiście obserwuję i pozdrawiam ;)

  Jeżeli będziesz miała chwilkę możesz wpaść na bloga - KLIK

  ReplyDelete
 21. Idealnie ujęłaś wszystko w słowa. U mnie to tak naprawdę zależy od różnych czynników, ile jest wejść, komentarzy, itp. Niemniej jednak dzisiejszy świat blogowy opiera się na zasadzie kom=kom. Chociaż z drugiej strony, jeśli nie będziemy odwiedzać innych, to jak nasi czytelnicy mają do nas trafić? Ja także nie toleruję pustych komentarzy, nie zabiegam też o obserwacje. Dużo przyjemniej jest, kiedy komuś naprawdę blog się spodoba i zaobserwuje z własnej woli. Po co mam mieć dziesiątki obserwatorów, którzy tylko raz mnie odwiedzili? Wolę mieć zaledwie kilkoro i wiedzieć, że czytają regularnie. Przy okazji chciałabym zaprosić Cię na swojego bloga. Być może jest coś, co powinnam zmienić, coś ująć lub dodać. Mam nadzieję, że strona Ci się spodoba. Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 22. Genialny post. Temat mega wyczerpany. Obserwuję i nie zapomnę o Tobie ;) Miło by mi było, gdybyś ty też <3 Pozdrawiam

  ReplyDelete
 23. fajny post, bardzo przydatny dla mnie i dla innych blogerek :) Dzięki :)

  ReplyDelete
 24. Świetne porady, super post ogółem i ładne zdjęcia :)
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  ReplyDelete
 25. Te rady na pewno mi się przydadzą! Nie umiem pisać... rozległych komentarzy, haha :D
  Ale dzięki wielkie za rady i masz nowego obserwatora ;) .
  http://oleczka333.blogspot.com/ -> będę wdzięczna, jeśli tylko zajrzysz ;)

  ReplyDelete
 26. Przydatny post. :)

  merry-lifee.blogspot.com

  ReplyDelete
 27. post na prawdę przydatny! :)
  rainbboww.blogspot.com

  ReplyDelete
 28. Bardzo dziękuję za rady :)
  http://oliwkowe-love.blogspot.com/

  ReplyDelete
 29. przeczytałam od poczatku do końca :) bardzo dobry wpis, dał trochę do myślenia nad sobą i tym co wrzucam do sieci
  noemisoul.blogspot.com

  ReplyDelete
 30. Bardzo pomocny tekst dla początkujących, dużo daję do myślenia. Każdy na początku powinien go przeczytać bo jest świetny.
  lookbyver.blogspot.com Zapraszam !

  ReplyDelete
 31. Swietne rady. Ja bym jeszcze dodala, ze najwazniejsze jest po prostu bycie soba. Nie musimy udawac kogos kim nie jestesmy, zebysmy zostali docenieni.
  paulaa-bloog.blogspot.com

  ReplyDelete
 32. Bardzo dobre rady dla początkujących.. Też tak kiedyś miałam z pisaniem postów, starałam się pisać codzienie, ale z czasem zrozumiałam, że się zagalopowałam. Teraz piszę trochę rzadziej ;*
  Jeżeli masz chęć oraz czas to zapraszam do mnie ! ♥
  matiswiat.blogspot.com

  ReplyDelete
 33. Super porady. Dobrze napisane :) to zdjęcie z borówkami cudne :)
  dziamonablog.blogspot.com

  ReplyDelete
 34. Na moje potrzebujemy też takiej jakby małej reklamy, nie chodzi mi o spam, obs za obs ale żeby ktoś naszego bloga zauważył musimy też udzielać się na innych blogach :) Bądź udostępnić bloga na fb, czymkolwiek.
  Ja odwiedzam tylko swoje ulubione blogi, szukam też nowych, świetnych blogów.. Zostawiam komentarz na temat posta i gotowe

  Pozdrawiam, Zuza x
  http://pamietnik-zuzanny.blogspot.com

  ReplyDelete
 35. Świetne 10 kroków ;3
  nataa-liiaa.blogspot.com

  ReplyDelete
 36. Dzięki za rady, są bardzo przydatne :)


  zapraszam do mnie, mam nadzieję, że mój blog Ci się spodoba - jeśli tak, to poproszę o jakiś znak w postaci komentarza :D przy okazji chciałabym też prosić o kliknięcie w link CHOIES tutaj:

  http://karina-kaarina.blogspot.com/2014/08/i-like-dots.html

  Zdaję sobie sprawe, że większość osób zlewa ten spam, ja jednak liczę na Twoją pomoc;)
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 37. U mnie przede wszystkim są ważne słowa jakie piszę, często zamieniam je na jakieś bardzo wesołe i zabawne ;) Staram się inaczej zaczynać i witać w pierwszych zdaniach, bo przecież rozmowa ze swoimi czytelnikami jest najważniejsza.
  http://szanelkaaa.blogspot.com/

  ReplyDelete
 38. Wszystko świetnie ujęte. Dla mnie najważniejszy jest przejrzysty wygląd, dobre zdjęcia i oczywiście ciekawe posty. Również nie toleruję obs za obs, bo i po co mi dodatkowe cyferki, które na mojego bloga i tak nic nie będą wnosić?
  Świetny blog, obserwuję
  matrelsy.blogspot.com

  ReplyDelete
 39. Ciekawe pomysły. Ja swoją nazwę wymyśliłam sama, ale racja każdy, a przynajmniej większość nazwę kopiuję od Lucy. Wszędzie obs za obs.

  MÓJ BLOG- ZALEŻY MI!

  ReplyDelete
 40. Bez dwóch zdań podpisuję się pod tym postem :))
  Blog♡

  ReplyDelete
 41. nie wiedziałam o znaczeniu nazwy Twojego bloga, ja ją zawsze czytałam jako "fashion caroline" haha :D

  ReplyDelete
 42. Dzięki za rady. Napewno z nich skorzystam. To fajnie, że pomagasz innym blogerom.
  Pozdrawiam!

  werciaa-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 43. Swietne rady, wiele dajesz do myslenia ;)
  Najwazniejsze ze blog nam sie podoba i jesli czujemy ze cos jest nie tak to stramy sie by bylo to lepsze. Dla mnie wazne jest tez wsparcie bliskich mi osob, czasami daja mi pomysly na posta czy nawet sa moja inspiracja ;)

  Pozdrawiam!
  http://ninja-holiday-nights.blogspot.de/

  ReplyDelete
 44. Dobry pomysł miałaś na nazwę ^^
  Zgadzam się z tym, że teraz między blogerami widać częściej rywalizację niż współpracę :?

  ReplyDelete
 45. świetne rady mam nadzieję że mój blog stosuję się do nich hahaha
  ps. zapraszam do mnie :D http://martysienkablog.blogspot.com/

  ReplyDelete
 46. Ja dopiero chcę założyć bloga :) Nie miałam pojęcia o jakiej on będzie tematyce i jak go nazwać. Dzięki twojemu postowi zdobyłam inspirację i jakby mnie olśniło. Dziękuję Ci. I miałabym prośbę, jeśli tylko się zgodzisz. Pomogłabyś mi w założeniu bloga?

  ReplyDelete
 47. Ja dopiero chcę założyć bloga :) Nie miałam pojęcia o jakiej on będzie tematyce i jak go nazwać. Dzięki twojemu postowi zdobyłam inspirację i jakby mnie olśniło. Dziękuję Ci. I miałabym prośbę, jeśli tylko się zgodzisz. Pomogłabyś mi w założeniu bloga?

  ReplyDelete
 48. Ja dopiero chcę założyć bloga :) Nie miałam pojęcia o jakiej on będzie tematyce i jak go nazwać. Dzięki twojemu postowi zdobyłam inspirację i jakby mnie olśniło. Dziękuję Ci. I miałabym prośbę, jeśli tylko się zgodzisz. Pomogłabyś mi w założeniu bloga?

  ReplyDelete
 49. Ja dopiero chcę założyć bloga :) Nie miałam pojęcia o jakiej on będzie tematyce i jak go nazwać. Dzięki twojemu postowi zdobyłam inspirację i jakby mnie olśniło. Dziękuję Ci. I miałabym prośbę, jeśli tylko się zgodzisz. Pomogłabyś mi w założeniu bloga?

  ReplyDelete
 50. Ja dopiero chcę założyć bloga :) Nie miałam pojęcia o jakiej on będzie tematyce i jak go nazwać. Dzięki twojemu postowi zdobyłam inspirację i jakby mnie olśniło. Dziękuję Ci. I miałabym prośbę, jeśli tylko się zgodzisz. Pomogłabyś mi w założeniu bloga?
  Aleksandra Marzec

  ReplyDelete
 51. Masz całkowitą rację. Ja również stawiam na oryginalność i staram się pisać jak najciekawsze notki.
  gopnes.bogspot.com

  ReplyDelete
 52. Świetne inspiracje, świetne wszystko. Racja we wszystkim- zgadzam się. Każdy powinien być wyjątkowy, być sobą, a nie kolejną podróbką Lucy. Pisać własnymi słowami a nie innej blogerki, idealnie napisane!
  Chciałam cię zaprosić również do mnie, mogłabyś mi napisać co zmienić, bo dopiero zaczęłam?
  Oczywiście wszystko zależy od Ciebie- czy masz czas i ochotę:)
  http://odbicie-codziennosci.blogspot.com/

  ReplyDelete

Hi, there
Nice to see you here.
Leave a comment if you like it.
See ya! ♡