February 17, 2015

Kim jesteś Sky?

               Ariana Grande - One Last Time


Czasem kiedy zaglądasz przez drzwi codzienności nie zdajesz sobie sprawy co możesz za nimi ujrzeć. Oczekujesz codziennych problemów, ale kiedy twój świat wywraca  się do góry nogami i zmienia się o 180 stopni zaczynasz panikować. 
Zacznę chyba od tego, że opis z tyłu książki kompletnie mnie nie "przekupił" i gdyby nie moja przyjaciółka, która gorąco zachęcała mnie do sięgnięcia po tę książkę, nigdy nie znalazłaby się w mojej biblioteczce. I nie polecam czytać żadnych opisów akurat tej lektury ze stron typu "lubimy czytać", które w tym przypadku mogą za dużo zdradzić, dlatego w tym poście opisze ją pokrótce. Zdajcie się na instynkt i zacznijcie czytać.

 
Wielu czytelniczkom znany jest ten schemat. Nowa dziewczyna, która przeprowadziła się z innego miasta, tajemniczy badboy, który na początku zupełnie nie zareagował na nową angielkę.
Początek przyprawił mnie o dreszcze. Urywek historii opuszczonego dziecka, później zupełnie nowa odsłona - przeprowadzka i pierwsze spotkanie Sky z Zed'em. Chłopak w pierwszych fragmentach zdecydowanie przeraził mnie swoją "ostrością". Niemalże czułam jak stoję obok Sky i ciągnę ją za rękę, abyśmy się oddaliły, ale tak jak ona podświadomie czułam przyciąganie. Pod maską motocyklowej kurtki, złych ocen i braku zainteresowania się...wszystkim, kryje się zupełnie inna osoba, która tak jak wszyscy Sawanci potrzebuje swojego przeznaczonego, aby, stworzyć potężną parę, którą trudno rozdzielić. 
Dla Sky to właśnie taki obrót o 180 stopni. Nie ma pojęcia o swojej przeszłości, ani o dziedzictwie jaskie odziedziczyła, a myśl o tym, że łączy ją silna więź z Zedem - przeraża ją i wcale jej się nie dziwie. Gdybym była na jej miejscu, a chłopak, którego prawie nie znam zatrzymałby mnie na ulicy i powiedział, że mam spędzić z nim resztę życia pewnie zrobiłabym minę pod tytułem "Dude, are you kidding me?"
Chociaż Sky przypomina mi swoją niezdarnością Bellę ze "Zmierzchu" nie zobrazowałam jej tak jak bohaterkę sagi o wampirach. 
Jest jednocześnie do niej podoba, ale i zupełnie inna. Potrafi obrócić wszystko w żart i ma zupełnie inne spojrzenie na świat. 
Historia o przypominaniu sobie przeszłości kojarzy mi się trochę z "Hopless", której wątek na długo pozostanie w mojej głowie. 
Dlatego też polubiłam pierwszą część sagi "Benedicts" za to, że mogłam jednocześnie posmakować tego co czytałam, ale w jakby innej wersji.  

"Kim jesteś Sky?" nie znudziła mnie. Pierwszy raz tak bardzo zaciekawiły mnie opisy otoczenia, które skupiły się na górzystych terenach i tej znanej mi atmosferze, którą tak bardzo uściśliłam w ostatnich postach. Z każdą stroną zbliżałam się do końca, a jednocześnie chciałam jeszcze, jeszcze i jeszcze. Oczywiście jak to po przeczytaniu każdej dobrej powieści "kac" książkowy dawał o sobie znać, ale zaspokoiłam swoje oczekiwania myślą o następnych częściach, które zapowiadają się bardzo interesująco. Może Zed i Sky nie pojawią się już jako główni bohaterowie, ale halo! Są jeszcze inni interesujący bracia Benedict! hahahahah 

 Chyba nigdy nie znudzą mi się tego typu książki, ale jak to opisała jedna z czytelniczek jest to wieża porcja czegoś innego,z czymś co już było". 


Korzystając z przerwy między zajęciami zabieram się za  "Jak cię wykraść, Phoenix?", "Znajdę cię Crystal" i z niecierpliwością czekam na następne części. Mam nadzieję, że tak jak "Kim jesteś Sky?" oczarują mnie bez żadnych pretekstów.
-----
-Fanpage FashionCarolinna-

                         

xox C.

17 comments:

 1. nie słyszałam o tej książce, ale dzięki tobie ją przeczytam :)
  http://belief-hope-and-love.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. O tak, ta książka jest świetna! :) Ale i tak na moim pierwszym miejscu jest "Jutro" i "Szeptem". XD

  http://nogitsuune.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. nie czytałam ale teraz mam ferie więc może skoczę do empiku!:*

  Pozdrawiamy cieplutko ♥ I zapraszamy do nas:)
  ♡✿ Twins Life. [KLIK] ✿♡- blog prowadzony przez bliźniaczki! ♥

  ReplyDelete
 4. Twój opis brzmi zachęcająco, mimo że takie historie mogą wydawać się oklepane, jednak wciąż je lubię :)

  ReplyDelete
 5. Może sama ją przeczytam :)

  aprilen.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Ciekawa fabuła. Z chęcią przeczytam :)

  ReplyDelete
 7. Bardzo fajny wpis ! ❤ W prawdzie nie czytałam tej książki ale zapowiada się świetnie ! Muszę przyznać, że mnie np.zawsze nudzą opisy krajobrazu itp (:( Na początku czytania skojarzyłam ją z '3 metry nad niebem'ale pod koniec wiedziałam, że to już zupełnie inna historia xd . Miłego czytania życzę ❤❤

  ReplyDelete
 8. Bardzo mnie zaciekawiłaś. :)

  ReplyDelete
 9. Nie czytałam, ale zamierzam :))

  http://wercziandweeerczi.blogspot.com/2015/02/blog-post.html#comment-form

  ReplyDelete
 10. Muszę przeczytać tę książkę ! :)

  http://nicolalblog.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. Sam tytuł już mnie zaciekawił. Opisałaś książkę tak, jak najznakomitszy krytyk na okładce. Ja opisuję jak najlepiej i .... bardziej zniechęcam. U ciebie to co innego! Aż mnie zaciekawiło! Muszę poszukać jej w księgarni! :)
  Bonia
  dziewczynazestarowki.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. Ta książka musi być świetna :) Ciekawy post i świetne zdjęcia! Pozdrawiam ;)

  ♣ JULIA BLOG – KLIK ♣

  ReplyDelete
 13. Ta twoja recenzja i opis tej książki dodatkowo mnie przekonały do przeczytania tej książki!!!
  jusiathebest.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. świetne fotki:) i dzięki za recenzję

  ReplyDelete
 15. co ja moge dóżo napisać post jak zawsze znakomity

  Mój Blog - klik!

  ReplyDelete
 16. Świetnie opisałaś tę książkę, naprawdę się do tego nadajesz, potrafisz zachęcić do sięgnięcia po książkę. :)

  ReplyDelete

Hi, there
Nice to see you here.
Leave a comment if you like it.
See ya! ♡