August 19, 2017

Dlaczego mnie uwięziłaś?


ph. Magdalena D.

Georg Christoph Lichtenberg powiedział "Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby równie mało troszczyli się o sprawy innych ludzi, co o swoje własne". Zazdrość jest chorobą, nieuleczalną, na którą choruje praktycznie każdy człowiek. To ona jest powodem kłótni, ciągłego obrażania się i głupoty, która przejawia się w większości postów na instagramie i facebooku. Potrafimy zrujnować sobie życie, bo nie umiemy poradzić sobie z myślą, że w danym momencie ktoś żyje lepiej niż my. Staramy porównać się do gwiazd social mediów, jednocześnie niszcząc swoją pozytywną samoocenę, którą, nawet nie wiesz, budowałaś od jakiegoś czasu. 
Ktoś ma ładniejsze zdjęcia, a tobie przecież nie wychodzą od długiego czasu. Ktoś ma perfekcyjny makijaż, a ty nawet nie umiesz zrobić porząnych kresek. Czytając te głupie przykłady zapewne nie potrafisz przyporządkować ich do siebie, ale poszukaj w głowie choć jednego momentu zazdrości. Kiedy ktoś dostał lepszą pracę, zarobił więcej, miał lepsze oceny i pomyśl samokrytycznie. Samokrytycznie, ale nie autodestrukcyjnie. Problem leży w twojej głowie. Tak bardzo skupiasz się na życiu innych, tyle czasu spędzasz na porównywaniu się do nich i zastanawiasz się nad swoim życiem, że powoli staczasz się w przestrzeń porażki. Tam zawsze będzie ktoś mądrzejszy, ładniejszy i zgrabniejszy. Zawsze znajdziesz kogoś, kto osiągnął więcej niż ty, kto w takich momentach nawet nie mrugnąłby okiem, a dokonał tego tylko i wyłącznie dlatego, że stawiał sobie cele, czasem prawie nieosiągalne, ale po pewnym czasie dochodził do nich. Przykład? Sophia Amoruso, która w krytycznych momentach wyjadała resztki ze śmietnika, a teraz zarządza swoją własną marką i można ją znaleźć w rankingu najbogatszych bizneswoman na świecie. Barack Obama, który dorastał w czasach segregacji rasowej, kiedy czarnoskórzy nie mogli siadać w autobusie obok białych, a jednak dostał się na Harvard. Takich ludzi jest wielu. Potrafili zrobić coś z niczego i osiągnęli to dzięki silnej woli i nieoglądaniu się na innych.
Więc przestań wiecznie rozczulać się nad sobą, ogarnij się i stań się lepszą wersją siebie, bo potrafisz to zrobić. Problem nie leży w tym kim jesteś. Blokada, którą stworzyłaś w swoim umyśle tamuje całą twoją pracę. Potrafisz ją zwalczyć, ale musisz w to uwierzyć i brnąć do celu. Brnij do niego, chociażby nie wiem co. 
Instagram | @thecarolineblog | Snapchat | queenycaroline

10 comments:

 1. Piękna ta sesja i super to napisałaś <3
  Mój blog :)

  ReplyDelete
 2. Skupienie się na sobie, swoich celach i pasjach zamiast oglądania się na innych i narzekania na własne życie, to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możemy dla siebie zrobić. Przeglądając social media zawsze ładne zdjęcia, ciekawe profile traktuję jako inspirację, motywację. Zamiast zazdrościć, mówię sobie, że ja też mogę sprawić, by moje życie było wyjątkowe :)
  malinowynotes.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Daje do myślenia to, co napisałaś. Przecudowne zdjęcia!
  dusiiiak.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Od jakiegoś czasu przestałam porównywać się do innych i czuję się z tym o wiele lepiej. Naprawdę dajesz do myślenia! Prześlicznie zdjęcia :)

  http://weruczyta.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Dobrze wiem jak nasz umysł, my sami potrafimy siebie hamować. I znajdujemy wymówki, porównujemy się do innych, a to na dobre blokuje nasz rozwój.
  Przepięknie wyglądasz!

  ReplyDelete
 6. Tekst daje do myslenia i to bardzo! Super to napisałaś! Takie blogi jak Twój powinny się mnożyć. Cudowne zdjecia,takie jak mi podobaja sie najbardziej. Naturalne! A dodatkowo przeslicznie przerobione. VINTAGE-uwielbiam. xoxo

  wiktoria-kozlowicz.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Jedynym naszym ograniczeniem jest nasz własny umysł, sami stawiamy blokady, trzeba je pokonać i przede wszystkim postawić na siebie. Świetnie zdjęcia!

  Pozdrawiam!
  Aleksandra z bloga: www.wdrodzepomarzeniaa.pl (kliik)

  ReplyDelete
 8. Zdjęcia są tak cudowne, że nie wiem aż, co napisać! Piękny, wakacyjny klimat. Wyglądasz idealnie!

  Jull.pl - klik!

  ReplyDelete
 9. You have a great Blog Darling<3
  I follow you now. Hope you follow back.
  Kiss
  http://www.swisstwins.ch/

  ReplyDelete

Hi, there
Nice to see you here.
Leave a comment if you like it.
See ya! ♡